BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žieminė dviratininkų apranga

Baigiantis rudens sezonui, pravartu susimąstyti apie žieminę aprangą, skirtą važiuojantiems dviračiu. Juk žiemos metu stipriau pučia vėjas, atsiranda didesnė tikimybė peršalti, todėl būtina pasirinkti šiam sezonui tinkančią ir toliau važinėti dviračiu leidžiančią aprangą.

Pirmas dalykas, kurį jums reikia žinoti, yra tai, kad būtina rengtis sluoksniais. Pirmasis sluoksnis turėtų būti vilnonis, kad atitrauktų drėgmę nuo kūno. Nesirinkite medvilninio, nes jis kaip tik sulaikys drėgmę ir jums bus šalčiau. Nepamirškite apsimauti tinkamų kojinių, užsidėkite ne tik marškinėlius, bet ir prigludusias kelnes. Ant marškinėlių patartina užsivilkti ir specialią, dviratininkams skirtą liemenę aukštesniu kaklu. Taip galėsite geriau apsaugoti krūtinės ląstą ir kaklą, o save nuo galimo peršalimo. Tik tuomet ant šių sluoksnių užsidėkite striukę, kuri saugotų nuo šalto žiemos vėjo.

Kadangi pėdos yra viena greičiausiai peršlampančių dviratininko kūno dalių, turite pasirūpinti jomis. Nusipirkite kokybiškus, kuo mažiau peršlampančius batus. Jei batai nėra tokie geri, tuomet kai kurie dviratininkai užsimauna ir specialias kojines ant batų, apsaugančias jų paviršių. Pėdomis būtina pasirūpinti, nes kuo greičiau jos sušlaps, tuo bus sunkiau minti pedalus, prarasite greitį.

Pasirūpinkite ir likusiomis kūno dalimis. Užsidėkite šiltas pirštines, kurios turėtų ir silikoninį sluoksnį tarp pirštų. Taip galėsite užtikrinti, kad ne tik bus šilta rankoms, bet ir lengvai perjungsite pavaras, spausite stabdžius. Būtina apsaugoti veidą, todėl pasirinkite jums tinkančius akinius nuo saulės (sniegas atspindi kenksmingus spindulius). Taip pat apvyniokite kaklą, veido apatinę dalį šaliku ir pasirūpinkite tinkama kepure.

Važiuojant dviračiu, norint išlaikyti kūno šilumą, svarbu pasirūpinti ir savo transporto priemone. Pasirūpinkite tinkamais purvasaugiais, kurie galės apsaugoti jūsų aprangą nuo purvo. Nepamirškite, kad kuo daugiau jūsų rūbai sušlaps, tuo daugiau atsiras papildomo, nereikalingo svorio, kuris jus lėtins. Jeigu itin lyja ar sninga, geriausia būtų pasilikti namie. Visgi, jei sumanėte išbandyti savo jėgas važiuodami kritulių metu, pasirūpinkite tinkamu lietpalčiu.

Ne visiems priimtina važiuoti per sniegą, purvą. Tačiau vis dėlto kai kurie dviratininkai pasirenka išbandyti savo jėgas ir važinėjasi tuomet, kai kiti net nekiša nosies iš namų. Norint taip daryti, yra svarbu tinkamai pasiruošti - ne tik pasirūpinti dviračiu, bet ir žiemine sportine apranga.

Patiko (0)

Rodyk draugams

1 komentaras | “Žieminė dviratininkų apranga”

  1.   larija rašo:

    idomus staipsnis, pritariu, kad svarbu tinkama apranga:)
    http://www.dresson.lt

Rašyk komentarą