BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Svarbiausios dviračių dalys

Kalbant apie važiavimą dviračiu ir visas jų naujoves, pravartu prisiminti, kad yra ne vienas pradedantysis, neturintis net menkiausios idėjos apie esminius dalykus: kokios dviračių dalys yra pagrindinės, kuriomis reikia rūpintis daugiau, kuriomis mažiau, todėl pravartu apie tai papasakoti.

Ratai

Šios dalys ne tik padeda atskirti skirtingas dviračių rūšis, bet ir, žinoma, nuvykti į reikiamas vietas. Paprastai ratais nereikia jomis tiek daug rūpintis, išskyrus tinkamu padangų pripūtimu. Prieš išvažiuodami turite įsitikinti, kad padangos yra reikiamo slėgio, nes kitu atveju, jos gali daug greičiau susidėvėti ir sprogti. Grįžus namo iš kelionės, taip pat nepamirškite padangų patikrinti dėl skylučių ir pravalyti, kad ant jų nesikauptų purvas.

Vairas

Dar viena dalis iš kurios galima atskirti dviračių rūšis. Tiesūs vairai dažnesni kalnų dviračiams, o lenktomis rankenomis būna pritaikyti plentiniams dviračiams. Vairu paprastai beveik nereikia rūpintis, svarbiausia, kad aplink jį per daug neapsisuktų stabdžių troseliai. Jei rankenos spaudžia ar tirpsta rankos, gali įsigyti ergonomines rankenas ar apvynioti juostele (plentiniams dviračiams).

Grandinė ir pavarų žvaigždės

Tai dviračių dalys, kurias tenka keisti bent kas kelis metus. Jas lengvai gali paveikti susikaupęs purvas, todėl reikia atidžiai nuvalyti, sutepti reikiama alyva, leidžiančia judėti dalims. Pavarų sistemai priklausančias žvaigždes tenka keisti, nes susidėvi dantukai. Taip atsitikus perjungiant pavaras grandinė gali nuslysti ir dėl to dviratis gali tapti nekontroliuojamas.

Rėmas

Paprastai skirstomi į vyriškus ir moteriškus, dabar jie praktiškai skiriasi tik priklausomai nuo dviračio tipo. Panaudotos medžiagos taip pat priklauso nuo to, nes pavyzdžiui, BMX dviračiams reikalingas daug sunkesnis rėmas nei plentiniams. Šią dviračio dalį reikia nuolat tikrinti dėl rūdžių, kurios gali pakenkti jam. Todėl grįžus po važiavimo, svarbu sausai nuvalyti dviratį.

Žinoma, dviratis turi daugiau dalių nei čia yra išvardytos. Tačiau šios dviračių dalys yra vienos svarbiausių. Joms sugedus, tapus nefunkcionaliomis, greitai ir dviratis bus nebenaudingas. Būtinai patikrinkite jas grįžę namo po kelionės, o ypatingai skirkite dėmesio, jei dviratis stovėjo nenaudojamas kelias savaites ir laukia ilgas važiavimas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą