BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pavasaris – dviračių sezonas atidarytas!

Šylant orams norisi vis ilgiau pasilikti lauke. Žinoma, kol temperatūra nepasiekė 20 laipsnių, pavasaris išlieka tuo sezonu, kada peršalti yra ypač lengva. Todėl einant pasivaikščioti, o, ypatingai, einant pasivažinėti dviračiu į lauką, patariama tinkamai apsirengti ir žinoti, kur važiuoti.

Kur važinėtis pavasarį?

Kol dar pavasaris sausas, dviratis tiks išbandant ne tik miesto, bet ir miško keliukus. Peržvelkite gyvenamojo miesto žemėlapį: Lietuva yra miškingas kraštas, todėl didelė tikimybė, kad ten, kur jūs gyvenate, yra ne tik parkų, bet ir miškų. Važiuodami miško keliukais šiuo sezonu, galėsite patys anksčiausiai pastebėti, kaip bunda gamta.

Jei nuolat lyja, rekomenduojama kol kas dviratį dar palikti namuose. Tačiau jei tikrai nebegalite išlaukti tinkamų orų, tuomet važiuokite - tik atsargiai! Lyjant lietui ne tik reikalinga speciali apranga, bet ir didesnis budrumas: juk sunkiau pastebėti kliūtis! Dėl to patariama važiuoti tik gerai žinomais keliais, kuriuose nėra tiek daug akmenų, šakų. Tam puikiai tinka miesto parkai, kurie tokiu oru, didelė tikimybė, bus tušti. Žinoma, jei turite gerą kalnų dviratį storomis padangomis, net ir toks oras bus nebaisus važiuojant miške.

Važiuojant lauke, ypatingai pavasarį, kada oras gaivus, nėra troškinantis, gausite daug deguonies. Didesnis deguonies kiekis naudingas tuo, kad padeda ne tik atsipalaiduoti, bet ir geriau susikaupti. Todėl kartu su fiziniais pratimais gausite ir geresnę savijautą.

Tinkama apranga pavasariui

Net ir geriausias dviratis neapsaugos jūsų nuo peršalimo: turite apsirengti atitinkamai pagal esamas oro sąlygas. Pavasarį tai ypač keblu padaryti, nes orai vieną dieną gali būti gana geri, o kitą dieną gali staigiai atšalti ar net imti snigti. Kaip tam pasiruošti?

Kaip ir kitais sezonais (ypatingai šaltaisiais), dviratininkams patariama rengtis sluoksniais. Taip jei pasidarys karšta, galėsite vieną sluoksnį nusiimti, o atšalus - vėl užsidėti. Atskira apranga priklauso ir nuo kelių veiksnių, tokių kaip mynimo greitis, vėjo kryptis. Jei nuolat važiuojate itin dideliu greičiu (pavyzdžiui, jei treniruojatės lenktynėms), tuomet galite rengtis ir mažiau sluoksnių, nes greitai kils kūno temperatūra. Jei važiuojate dviračiu lengvai, nepersistengdami, tuomet rekomenduojama rengtis taip pat, kaip rengtumėtės eidami pasivaikščioti.

Atėjus pavasariui, dviratis gali tapti neatsiejamas ne tik nuo važiavimo į darbą, bet ir laisvalaikio. Išnaudokite šią transporto tinkamai: žinokite, kur važiuoti ir kaip apsirengti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą