BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pavasaris – metas atnaujinti dviratį

Pavasariui vis labiau artėjant, būtina pasirūpinti savo transporto ir treniruočių priemone - dviračiu. Tai ypatingai svarbu padaryti, jei visą žiemą dviratis praleido nejudinamas, niekas juo nevažinėjo. Taigi nuo ko pradėti tikrinti?

Rūdys

Jei dviratis visą žiemos laikotarpį buvo sandėliuke ar garaže, kad ir kokia parinkta vieta būtų buvusi sausa, patartina patikrinti, ar ant dviračio nesusidarė rūdys. Bet kokius pastebėtus nešvarumus turite nuvalyti, dviratį pašveisti, galite pasinaudoti specialiomis antikorozinėmis priemonėmis.

Grandinė

Patikrinkite, ar rūdžių nėra ir ant grandinės, kaip sekasi ją pasukti. Galite išmatuoti grandinę; tai parodys ar ji per daug nenusidėvėjo. Jei ji tapo per ilga, tuomet geriausia iš karto ją pakeisti. Būtinai patepkite tepalu, kuris leis grandinei veikti sklandžiai. Be tikrindami grandinę, apžiūrėkite ir žvaigždes: ar jos turi visus dantukus. Jei kažkurių trūksta, žvaigždes taip pat patartina pakeisti.

Padangos

Būtinai patikrinkite padangų slėgį. Je netinkamai pripūsite padangas, tam tikros pusės gali pradėti greičiau dėvėtis už kitas ir tai paveiks jūsų važiavimo kokybę. Reikiamas slėgis paprastai nurodomas ant padangos šono.

Stabdžiai

Negalite išvažiuoti į gatves jei jūsų stabdžiai prastai veikia. Tikrinkite stabdžius priklausomai nuo turimos rūšies. Pažiūrėkite, ar nesusidėvėjo kaladėlės, ar niekur nenutrūko troseliai. Jei turite hidraulinius diskinius stabdžius, juos gali reikėti nubleedinti. Taip pat žiūrėkite, kad troseliai nebūtų per daug apsiviję vairo vamzdį.

Aksesuarai

Turite patikrinti ir ant dviračio uždėtas dalis. Pažiūrėkite, ar nepraplyšo uždėti krepšiai, o ypatingą dėmesį skirkite ir lempoms. Pažiūrėkite, ar priekyje esantis baltas šviestuvas tinkamai šviečia, gal metas pakeisti baterijas ar nusipirkti naują žibintą. Taip pat patikrinkite ir atšvaitus. Kai kuriuos aksesuarus galite įsigyti jei skauda rankas, pavyzdžiui, užvyniotos juostelės ar pakeisto ergonominės rankenos padės jei važiuojant dviračiu tirpsta rankos.

Žinoma, jei nesate tikri, ar visos dalys yra tinkamai parengtos važiavimui, visuomet galite dviratį nuvežti pas mechaniką: jis galės transporto priemonę profesionaliai parengti. Važiuodami pas mechaniką, nepamirškite nuimti visų nereikalingų detalių, dviratį nuplauti ir tik tada atiduoti patikrinimui.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą