BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Pasivažinėkime mieste – kaip išlaikyti saugumą

Atėjus naujiems metams, dažnas nusprendžia įgyvendinti tam tikrus pokyčius savo gyvenime: mesti svorį, sveikiau gyventi. O kai kurie, norėdami užtikrinti, kad tikrai įgyvendins savo nustatytus pokyčius, nusprendžia sujungti tikslus ir įgyvendinti juos vienu metu. Pavyzdžiui, kaip galima gyventi sveikiau vienu metu ir mesti svorį? Galima važiuoti į darbą dviračiu. Tam puikiai pasitarnaus pritaikytas miesto dviratis.

Prieš išvažiuodami į gatves, patikrinkite savo dviračio būklę. Jei jis visą žiemą praleido rūsyje ar garaže, buvo nenaudojamas, didelė tikimybė, kad jam reikės geros apžiūros. Patikrinkite, ar rėmo nepaveikė korozija, ar visos dalys juda be didelių sunkumų. Dviračio grandinę, plienines dalis reikės sutepti tam skirtu tepalu, kuris galėtų užtikrinti kuo ilgesnę dalių veikimo trukmę. Padangas pripūskite, kol jos pasieks reikiamą slėgį. Jei dviratis buvo nenaudojamas gana ilgai, tuomet pravartu jį nunešti pas profesionalų mechaniką, kuris galės atlikti apžiūrą.

Pasirūpinkite ir būtinosiomis, ir papildomomis saugumo priemonėmis. Jūsų miesto dviratis būtinai turi turėti veikiančius stabdžius, oranžinius atšvaitus ant šonų, baltos šviesos lempą priekyje ir raudoną lempą ar atšvaitą gale. Kad negąsdintumėte praeivių, būtinai pasirūpinkite veikiančiu skambučiu. Taip pat, kad nereikėtų sukinėtis, galite pasirūpinti viedrodėliais ant vairo. Tai leis išlaikyti tiesią važiavimo liniją. Lietuvoje važiuojant gatvėmis taip pat rekomenduojama turėti šalmą, kuris apsaugos nuo galvos traumų. Jei važiuojate sutemus, būtina turėti šviesą atspindinčią liemenę.

Jei važiuojate mieste, žinoma, geriausia tai daryti dviračių takais. Tačiau ką daryti, jei dviračių takai nėra tinkamai suformuoti, jie nuolat taisomi ir negalimi pravažiuoti? Tuomet galite važiuoti dešine kelio eismo juosta. Prieš važiuodami susidarykite maršrutą, kuriuo važiuosite. Taip iš anksto žinosite, kurioje vietoje reikės pasukti, kada reikės važiuoti greičiau, kur bus galima lėčiau. Prisiminkite, kad miesto dviratis neturi posūkio signalo, todėl kitiems vairuotojams tai turėsite parodyti ranka.

Iš pradžių nusprendus važiuoti dviračiu mieste, tai gali atrodyti ganėtinai pavojinga. Tačiau jei pasirinksite tinkamas priemones, patikrinsite savo dviratį ir laikysitės kelio eismo taisyklių, su praktika tai atrodys vis lengviau.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą