BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Miestui skirti miesto dviračiai

Kuo gi geriau skrieti miesto gatvėmis nei specialiai tam parengtu dviračiu? Miesto dviračiai (jų yra Bikko.lt) iš kitų labiausiai išsiskiria tuo, kad turi tik vieną pavarą. Nors tai atrodo ganėtinai neefektyvu kalnuotoms vietovėms, tokiai lygiai šaliai kaip Lietuva, tai puikiai tinka. Naudodamiesi dviračiu lengvai pasieksite reikiamas vietas.

Dviratis išsiskiria ir tuo, kad dėl turimos vienos pavaros, galite stabdyti kojomis, tai yra nustodami minti ir sustabdydami ratų sukimąsi. Dėl sudarytos konstrukcijos taip pat galėsite dviračiu važiuoti ir atbulai. Dauguma tokių dviračių turi tik priekinius stabdžius, o kai kurie iš viso neturi stabdžių (tokie neleistini Lietuvoje).

Miesto dviračiai naudingi visu pirma tuo, kad jie yra labai lengvi, todėl galima greitai užsinešti laiptais, į darbo ofisą. Kadangi grandinė nėra nuolatos perkeliama ant kitos žvaigždės. Ko taip greitai nesusidėvi, todėl nėra būtina ją taip dažnai keisti. Toks dviratis yra itin pravartus, jei norite pagerinti savo mynimo stilių, išmokti geriau manevruoti. Tai yra itin svarbu, važiuojant įvairiomis miesto gatvėmis, nes galėsite greitai sustoti, pravažiuoti posūkius, nulipti ir persivežti per gatvę. Tai yra dviratis, žavintis savo paprastumu, todėl traukia asmenis, kurie nori kuo grynesnės patirties ir patogumo.

Tačiau šie dviračiai turi ir trūkumų: jei yra slidu, gali būti dar sunkiau išlaikyti kontrolę, galite greičiau paslysti. Taip pat yra daug sunkiau važiuoti nuokalne, nes reikia greitai minti pedalus, siekiant išlaikyti dviračio kontrolę. Jei esate iš tų, kuriems patinka nustojus minti pedalus toliau važiuoti, tuomet šis dviratis taip pat nėra geras Jums pasirinkimas. Sustojus minti pedalus dviračio paskutinis ratas gali imti buksuoti, todėl galite netekti kontrolės.

Nors miesto dviračiai turi daugiau privalumų nei trūkumų, yra rekomenduojama geriau važiuoti jais vasaros, pavasario, sauso rudens metu. Taip galėsite išvengti pavojaus, kad neišlaikę kontrolės paslysite ir nukrisite nuo dviračio. Žinoma, jei pasitikite savo jėgomis, galite ant šio dviračio užšokti bet kada. Prieš važiuodami nepamirškite patikrinti, ar dviratis turi visas saugumo nustatytas dalis: atšvaitus, stabdžius bei lempas.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą