BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kokias dviračio dalis atnaujinti pavasarį?

Atėjus pavasariui, verta atnaujinti ne tik savo stilių, bet ir tam tikras dviračio detales. Patariama, prieš pradedant važiuoti jau galbūt pamirštais keliukais, užsukti į dviračių parduotuvę ir paieškoti prekių, galinčių užtikrinti ne tik transporto priemonės švarą, bet ir gerą veikimą.

Išvažiuokite švariu dviračiu

Dviračiui švara yra svarbi vien todėl, kad švarios dalys rečiau rūdija, ilgiau išlieka funkcionalios. Tačiau rūpinantis dviračio švara, ne visuomet užtenka tiesiog nuplauti dviratį. Didžiausia klaida, kurią daro dviratininkai - mėgėjai yra plauti dviratį stipria vandens srove. Taip dažnai tik pažeidžiamos delikačios dalys, dviračiui gali sutrumpėti eksploatacijos laikas.

Turėtumėte pasinaudoti valikliu, rankšluosčiu ir šepetėliu, kuriuo galėsite pasiekti ir nuvalyti grandinės, žvaigždžių dantukus. Būtinai nuvalykite rėmą, pavarų perjungėjus, stabdžius, pedalus, balnelį, jungtis. Patariama naudoti kuo mažiau vandens.

Švariai nuvalę dviratį nepamirškite sutepti grandinės.

Kokių dalių reikia?

Kai kuriais atvejais pavasarį į dviračių parduotuvę reikia nuvykti dėl naujų dalių. Kad nereikėtų bėgti pamačius, kad kažkas sugedo, patariama dviračio dalis patikrinti ir įvertinti prieš pradedant važiuoti.

Svarbiausios dalys, kurias reikia peržiūrėti, yra stabdžiai, ratai, pavarų sistema.

Norėdami patikrinti stabdžius, atkreipkite dėmesį į jų kaladėles. Jei pastebite, kad guma nusitrynė ir liko tik nedidelė gumos plokštelė, tai reiškia, kad verta kuo greičiau pakeisti jas. Taip pat patikrinkite troselius: ar jie neįtrūko, neišsitampė. Jei turite hidraulinius stabdžius, juos kai kuriais atvejais reikia „nu‘bleed‘inti”.

Turbūt jau daug kur girdėjote, o gal ir šiame tinklaraštyje skaitėte, kaip svarbu tinkamai pripūsti padangas. Tačiau nepamirškite apžiūrėti ir ratų bei ratlankių. Juos patartina nuvalyti su valomuoju alkoholiu, ir gerai nusausinti. Gerai apžiūrėkite ratlankius, nes būtent jų sueižėjimai gali greičiau sugadinti padangas.

Žinoma, būtinai (dar prieš tepdami tepalą) patikrinkite grandinę ir žvaigždes: pažiūrėkite, ar yra visi dantukai, ar grandinė nepailgėjusi.

Jei nesate tikri, ką dar reikia patikrinti, nuneškite savo dviratį pas mechanikus: jie galės patikrinti ir įvertinti kokybę. Pastebėjus, kad reikia tam tikros dalies, užsukite į Bikko.lt dviračių parduotuvę - ten dirbantys specialistai padės jums išsirinkti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą