BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ką veikti su BMX?

Vis prariedantys mažieji BMX dviračiai visuomet patraukia mano dėmesį. Kadangi turiu kelis draugus, važinėjančius būtent šiais dviračiais, nusprendžiau daugiau apie juos pasidomėti: ar šie dviračiai skirti vien tik triukams, kuriuos matome parkuose ir gatvėse?

Pirmyn į miškus

Šie dviračiai kilo iš susižavėjimo motokrosu, todėl originalieji BMX turi platesnes, dygliuotas padangas, lengvą rėmą, dėl kurių dviratininkas gali greičiau važiuoti kliūčių pilnu ruožu. Todėl jei pasirinksite originalųjį BMX dviratį, tikrai galėsite toliau važinėtis miškuose: dėl mažesnių ratų, galėsite išvystyti ir daug didesnį greitį. Žinoma, dėl to važiuoti tampa pavojingiau, todėl patariama tai daryti, tik jei jau esate įvaldę važinėjimą miškuose įprastais kalnų dviračiais.

Triukai

Galite pasekti nuolat matomu pavyzdžiu ir panaudoti savo dviratį įvairiems triukams išmokti. Šiai paskirčiai yra reikalingi laisvojo stiliaus arba šuoliukų tipo BMX dviračiai. Šie du tipai skiriasi: pirmasis turi lygias, plačias padangas, sunkų rėmą, o pastarasis - gumbuotas padangas. Paprastai (jei triukai atliekami riedlenčių parkuose, tuščiose automobilių stovėjimo aikštelėse) pasirenkami laisvojo stiliaus dviračiai. Jais galite išmokti kelis triukus.

Triušio šuoliukas yra vienas dažniausių ir pirmųjų triukų, kuriuos išmoksta BMX dviratininkas. Jo esmė yra dviračiu pašokti į viršų ir nusileisti žemyn ant abiejų padangų. Tai padaroma tvirtai laikant dviratį ir naudojant savo kūną kaip spyruoklę. Šis triukas turi ir daug atmainų: gali suktis į kitą pusę, šoną, pašokus pasukti vairą.

Dažnai triukams panaudojami dviračio ratai: ant jų reikia sustoti, pašokti. Šie triukai yra gana pavojingi ir juos atlikti reikia tik įgudus važiuoti. Kita, triukams naudojama dalis, yra vamzdžiai, pritaisomi šalia priekinių ir galinių (arba tik galinių) ratų.

Žinoma, atliekant triukus, būtina turėti apsaugas keliams, alkūnėms. Kitu atveju rizikuojate susilaužyti kaulus. Taip pat, bent pradėdami mokytis, būkite su šalmu!

Norint išmokti šių triukų, patariama susirasti bendraminčių: užsukti į BMX dviratininkų susirinkimų vietas (parkus). Taip bus daug lengviau padaryti nei mokantis vieniems. Kaip ir visi, BMX dviračiai yra mieliausi, kai su jais atsiranda nauji draugai, galintys ne tik suteikti patarimų, bet ir palaikyti kompaniją vykstant į keliones, lenktynes.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą