BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dviratis mieste ir saugumas

Orams atšilus, mieste galima pastebėti vis daugiau dviratininkų - tiek dviračių takuose, tiek gatvėse konkuruojant su automobiliais. Ne itin rūpestingi dviratininkai dažnai gąsdina ne tik praeivius, bet ir automobilių vairuotojus. Todėl svarbu nepamiršti, kad kelių eismo taisyklės yra sudarytos ne tik automobiliams, bet ir dviračiams.

Nors galima ginčytis, kieno pirmenybė - dviračio ar automobilio, pagrindinis dviratininkų tikslas važiuojant gatve - nebūti partrenktiems automobilių. Todėl geriausia yra važinėti tik parinktais dviračių takais, kurie yra nutiesti tam, kad galėtumėte saugiai pasiekti norimą vietą. Tačiau kaip žinome, ne visuose miestuose dviračių takai būna suremontuoti ar pakankamai išplėtoti, kad leistų važiuoti visur, kur reikia pačiam dviratininkui. Taigi kartais tenka važiuoti ir gatve.

Važiuojant gatve, rekomenduojama pasirinkti dešinę eismo juostą, kuri yra arčiausiai šaligatvio. Taip, jei atsiras galimybė, bus galima vėl užvažiuoti ant dviračio tako. Taip pat automobiliai šia eismo juosta važiuoja lėčiau, todėl sumažėja tikimybė būti partrenktiems. Itin daug dėmesio reikia skirti sankryžoms, posūkiams bei šalikelėms. Iš tokių kelių gali netikėtai išvažiuoti kiti automobiliai, kurie nepastebėję dviratininko manys, kad kelias laisvas. Siekiant to išvengti, yra svarbu turėti apšvietimą, kad būtų galima vairuotojams pranešti apie artėjantį eismo dalyvį.

Prieš posūkius ir šalutinius kelius patartina dviratininkui sulėtinti greitį, kad būtų galima greičiau reaguoti į artėjančią transporto priemonę. Kitas galimas susidūrimo įvykis yra atsitrenkus į atidaromas dureles. Todėl važiuojant šalia juostos, kurioje statomi automobiliai, yra rekomenduojama važiuoti sulėtinus greitį pakankamu atstumu, leidžiančiu atsidaryti dureles, nuo automobilių. Važiuodami visuomet stenkitės užmegzti akių kontaktą su vairuotojais - taip jie pastebės Jus ir galės praleisti.

Važiuojant dviračių takais ar šaligatviu ir privažiavus perėją, reikia nulipti nuo dviračio ir eiti kartu su pėsčiaisiais. Priešingu atveju, greitai perėją kertant dviračiu, artėjantis automobilis Jūsų gali nepastebėti ir Jus partrenkti. Važiuojant gatve taip pat yra svarbu važiuoti ta pačia juosta, kaip ir juda automobiliai. Sustojus prie šviesoforo stoti patartina truputį už automobilio, o ne visai šalia jo, kur yra akloji vairuotojo vieta.

Galiausiai, norintiems išvengti įvykių, yra patartina iš viso vengti itin judrių gatvių. Važiuodami išsiimkite ausines, kurios sumažina aplinkos suvokimą. Prieš išvažiuodami nepamirškite pasirūpinti visomis reikiamomis priemonėmis: šalmu, liemene, atšvaitais ir apšvietimu.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą