BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Dviračiai vaikams ir mokykla

Orams atšilus, ne vienas moksleivis ir jų tėvai susimąsto - o gal į mokyklą važiuoti dviračiu? Kai kurie tėvai į tai žiūri ganėtinai baimingai - juk dažnai važiuoti dviračiu, ypatingai moksleiviams, yra pakankamai pavojinga. Ar tai verta daryti?

Sprendimas, ar reikėtų vaikams leisti savo mokyklą pasiekti dviračiu, o ne kitomis transporto priemonėmis, priklauso nuo kiekvienų tėvų. Tai taip pat dažnai priklauso ir nuo nuotolių, pavyzdžiui, jei mokykla yra ganėtinai arti, nėra didelio intensyvumo gatvių, sutvarkyti dviračių takai, tuomet vaikas lengvai gali naudotis savo dviračiu. Tačiau jei teks važiuoti gana ilgai ir kirsti kelias pavojingas gatves, tuomet galbūt geriau pasitikėti viešuoju transportu.

Jei nusprendėte, kad jūsų vaikas gali naudotis savo transporto priemone pasiekti mokyklą, svarbu tinkamai juos paruošti. Dviračiai vaikams turi turėti visas reikiamas priemones:

  • atšvaitus. Dviračio šonuose turi būti oranžiniai atšvaitai, parodantys automobiliams, kad važiuoja dar viena transporto priemonė. Gale turi būti raudonas atšvaitas.
  • Baltas žibintas. Dviračio priekyje turi būti baltas žibintas, leidžiantis pašviesti kelią.
  • Tvarkingi stabdžiai. Negalite savo vaiko išleisti į kelią, jei dviratyje yra nesutvarkyti stabdžiai - juk saugumas svarbiausia.
  • Garsinis signalas leis vaikui pranešti apie artėjimą kitiems pėstiesiems.

Nepamirškite ir parengti ir savo vaiko kelionei: juk neužtenka, kad dviratis būtų saugus.

  • Šalmas. Tiesiog būtina priemonė. Jei netyčia jūsų vaikas nukristų, šalmas sumažintų smegenų sukrėtimo tikimybę.
  • Apsaugos. Jei vaikas ne itin gerai dar važiuoja dviračiu, pasirūpinkite ir kelių, alkūnių apsaugomis.
  • Ryški liemenė su atšvaitais. Ši priemonė leis visiems pastebėti artėjantį mažąjį dviratininką.

Dviračiu vienas vaikas gali važiuoti tik nuo 12 metų, jei jis išklausė specialius kursus ir gavo dviratininko pažymėjimą. Prieš vaikui važiuojant vienam, būtinai paaiškinkite apie kelių eismo taisykles, o dar geriau, jei jis išklausytų trumpąjį kursą, kaip reikia elgtis gatvėje. Paaiškinkite, kad reikia saugotis automobilių, gerbti pėsčiuosius, kaip kirsti gatvę. Geriausia kelis pirmus kartus važiuoti kartu, kad matytumėte, kaip vaikas elgiasi ant dviračio, galėtumėte paaiškinti, ar viską gerai daro.

Dviračiai vaikams - puiki galimybė jiems geriau susipažinti su kelio eismo taisyklėmis ir parengti automobilio vairavimui (jeigu tokį pasirinks). Važiuodami vieni į mokyklą jie taip pat taps savarankiškesni.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą