BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Ar būtinai brangus dviratis – aukštos kokybės?

Pigūs dviračiai paprastai sukelia ne tokios geros kokybės asociacijas. Tačiau turiu paprieštarauti iš savo patirties: pati pirkau ganėtinai pigų dviratį, be įvairių priedų ir kol kas puikiai juo važinėju. Žinoma, šiuo metu, kai į dviračius žiūriu profesionaliau, turiu kelis dviračius ir mano „pigusis” liko tik pasivažinėjimams lietuje ar miške.

Perkant dviratį, reikia atkreipti dėmesį ne tik į kainą: tai yra tik vienas pasirinkimo veiksnys. Jūs turite savo dėmesį kreipti į atskiras detales, parodančias kokybę, funkcijas: tai ypač svarbu perkant naudotą dviratį. Į kokias detales turite žiūrėti?

Važiuoklės sistema

Dviračio sistema, apimanti turbūt visas svarbiausias dalis, yra važiuoklė. Į ją įeina ne tik pedalai, pavaros, bet ir stabdžiai. Pagrindiniai šių dalių gamintojai yra Campagnolo, Shimano, SRAM. Lietuvoje lengvai galite gauti Shimano dalių (jų mačiau ir Bikko.lt internetinėje parduotuvėje). Skirkite pakankamai laiko, kad galėtumėte patikrinti šių dalių kokybę. Prisiminkite, dviratį reikia pirkti pagal poreikius, o ne pagal madas, todėl neleiskite naujiems produktams apsukti jums galvos.

Rėmas

Ši dalis turi būti itin tvirta - juk ant jos laikosi ir brangūs, ir pigūs dviračiai. Dažniausiai rėmas būna iš plieno, tačiau profesionalūs dviračiai gali turėti rėmą iš titano, karbono. Pastarasis yra daug lengvesnis (bet ir brangesnis), todėl jį renkasi lenktynininkai. Žinoma, jei dviratį perkate tiesiog laisvalaikiui praleisti, tuomet tiks ir tvirtas plieninis rėmas. Šis taip pat geriau tinka, jei ketinate važiuoti didelius atstumus.

Prieš pirkdami dviratį, pasitikrinkite rėmo dydį. Pagal tai galite nuspręsti, ar dviratis jums tiks. Turite lengvai perkelti koją per viršutinį rėmo vamzdį, o dviratį turite lengvai pakelti (tai itin svarbu, jei nukrisite). Patariama prieš perkant dviratį juo bent kiek pasivažinėti, kad galėtumėte suprasti, ar jis jums tinka.

Ratai

Žinoma, būtina atkreipti dėmesį į ratus ir padangas. Priklausomai nuo pasirinkto dviračio tipo, jis gali turėti didelius (29‘er) ratus, plačias padangas („Fat Bike”), nedideles dygliuotas padangas (BMX). Todėl prieš pirkdami gerai pažiūrėkite, ne tik, ar padangos nėra prakiurusios, bet ir ar jos atitinka jūsų poreikius.

Kiekvienas perka dviratį pagal savo poreikius. Nereikėtų rinktis pagal kainą - net pigūs dviračiai puikiai gali tikti jums, jei žinosite, ko ieškote ir ką tikrinti.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyk komentarą